Kalendarz adwentowy

Tak się przyjęło w naszym domu, że adwent staramy się przeżywać wyjątkowo a kalendarz jest tym, co Zu bardzo lubi i zawsze pyta kiedy będą zadania, bo oto chodzi w tym wszystkim, żeby serce przygotować a nie obżerać się czekoladkami tak po prostu. Ponieważ nie mamy za wiele miejsca w mieszkaniu potrzebowałam rozwiązania, które będzie optymalne, pomieści zadanie i jakiś mały słodycz np. czekoladowe pieniążki. Snip Art miało dla mnie super propozycję prostą a przy odrobinie czasu i chęci efekt mógł być całkiem fajny i co najważniejsze nie zajmujący wiele przestrzeni.

Postawiłam na naturalne kolory beż i brąz. Zalaminowałam karteczki na zadania – dzięki czemu można je wykorzystać powtórnie – i przywiązałam do każdej dzwoneczek.

Mój kalendarz pełni również funkcję dekoracji bożonarodzeniowej. Na jego bokach i odwrocie przykleiłam uroczą wioskę z kolekcji świątecznej Galerii Papieru i anioła niosącego wieść o Bożym Narodzeniu.

W klasie natomiast powiesiłam w tym roku kalendarz na w pół recyklingowy. wykorzystałam do tego celu pudełka np po lekach, obkleiłam szarym papierem który ostatnio uwielbiam, naniosłam śnieżynki białą akrylową farbą -szablonem były resztki po wycinanych śnieżynkach na lampiony – dodałam taśmę washi, numerki z papierów od Karoli, całość przykleiłam na dykcie od antyramy.  Zadania adwentowe wymyślali gimnazjaliści. Każdego dnia można było wylosować kilka – tak dla urozmaicenia.

Komentarze 3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.